Сучасні
енергоощадні
квартири

З обладнанням GreenHub.
Деталі для професіоналів.
Основні риси системи
Економія на комунальних платежах
За рахунок сценаріїв, комфортна температура підтримується в той час, коли мешканець проводить свій активний час в оселі. А коли спить або відсутній – температура знижується заради економії енергоресурсів. В той же час, температура буде піднята до комфортного рівня до приходу мешканця додому.
Ці прості кроки дають суттєву економію на опаленні, яка сягає в середньому до 30%.
Статистика споживання ресурсів
Мешканці отримують детальну статистику споживання енергоресурсів і мають можливість переглядати дані як за будь який час так і наживо. Ведеться розрахунок місячної економії у гривнях згідно діючих тарифів за рахунок використання сценаріїв опалення. Автоматично відслідковується підвищене споживання та сповіщається про це споживача.
Комплексний збір даних
Збираються дані зі всіх лічильників та автоматично передаються в ОСББ чи/та у відповідні служби.
Про неправомірні дії із лічильниками чи аномальні дані за проміжок часу миттєво сповіщується керуюча компанія
Пристрої
Комутаційний модуль
Це уніфікований пристрій, який відповідає за логіку роботи системи та забезпечує зв'язок із користувачем за допомогою Bluetooth 5.0.
Він монтується у розподільну коробку в середині квартири біля входу.
Дозволяє підключити всі провідні та безпровідні компоненти в єдину систему та забезпечити їх безперебійну роботу у продовж 12 годин за рахунок вбудованого акумулятора.
Термостат
Збирає та передає дані про температуру у приміщенні. На лицьовій стороні має індикатор, який світиться від зеленого до червоного в залежності від економічності встановленого режиму опалення. На основі його даних комутаційний модуль приймає рішення про збільшення або зменшення теплового навантаження на квартиру.
Кульовий кран теплоносія
"Розумний" кульовий кран монтується на вході у помешкання та приймає бездротовим способом команди на закриття та відкриття від комутаційного модуля. Він плавно регулює подачу тепла відповідно до заданого сценарію.
Мобільний додаток
Хочете узнати більше про мобільний додаток GreenHub?
Більше подробиць
Сценарії опалення, що економлять
Основний принцип економії за допомогою сценаріїв - такий: комфортна температура підтримується в активний час знаходження мешканців в квартирі і знижується, коли мешканці сплять або відсутні.

Заходи щодо зниження температури приміщення під час сну або відсутності мешканців забезпечують в середньому 30% економії рахунку на опалення, згідно зі статистичними даними по Евросоюзу¹.

Згідно з українськими нормами² - в житлових приміщеннях оптимальна температура в опалювальний період становить 20-24⁰ С. Допустимий діапазон комфортної температури становить 19-25⁰ С.

Для розрахунку можливої економії використовується типовий графік добової активності людини:
6:30 - 8:00 - підйом і збори на роботу (1,5 годин);
8:00 - 19:00 - час проведений поза домом: в дорозі і на роботі (11 годин);
19:00 - 22:30 - активний час вдома (3,5 годин);
22:30 - 6:30 - сон (8 годин).

Активний час перебування людини будинку складає в середньому 5 годин³, протягом яких температура в приміщенні має бути комфортною.
Розрахунок економії
Зниження температури приміщення на 1 градус знижує споживання теплової енергії на 5%.
Мінімальна оптимізація температурного режиму протягом доби, зі зниженням температури приміщення до 17⁰ під час відсутності людей в помешканні і сну призводить до економії 22%.

Без втрати температурного комфорту, можна досягти ще більших показників економії:
Якщо в робочий час (відсутність мешканців вдома) опустити температуру до 15⁰ С, то економія складе вже 26,5%. При цьому, після повернення мешканців з роботи, температура в будинку буде відповідати бажаним 20⁰ С.
Якщо знижувати температуру в періоди перебування мешканців в оселі до допустимих нормативами 19⁰ С, то економія буде ще більше, але ці дані до розрахунку не приймаються.
Відповідальне споживання
Цим терміном в Європі прийнято описувати таку поведінку користувача, коли він через можливість бачити статистику споживання ресурсів, свідомо відмічає пікові та аномальні періоди. Статистика надає розгорнуті дані - на чому і скільки можна зекономити.
Згідно досліджень, відстеження статистики витрат, що подана в зручному вигляді, призводить до "більш відповідального споживання" та економії всіх ресурсів на 15%¹.
Посилання та нормативні документи
1. Згідно з даними дослідження Fraunhofer Institute (Німеччина).
Стаття в публіцистиці: https://www.wespeakiot.com/how-smart-homes-help-sa...

Переклад витягу зі статті:
"За розрахунками Інституту Фраунгофера, інтелектуальне управління будинком може заощадити до 40 відсотків витрат на опалення. Це, безумовно, ідеальний сценарій. Зрештою, витрати на опалення залежать від багатьох факторів, і тому багато виробників повідомляють про економію до 30 відсотків на рік, та це бачиться реалістичним і досяжним значенням.

Як системи розумного будинку керують опаленням? Розумний термостат є фундаментальною частиною будь-якої системи енергоменеджменту, тому що система опалення та охолодження будинку є одним з найбільших споживачів енергії у будинку.
Системи розумного будинку роблять обігрівачі програмованими. Якщо власники будинку не присутні в певний час протягом дня, їх радіатори автоматично відключаться.
Якщо вони прибувають додому раніше, ніж планувалося, вони можуть отримати доступ до свого розумному будинку через додаток на ходу.
Наприклад, немає необхідності включати опалення, коли протягом дня нікого немає вдома. Але навіть при провітрюванні обігрівач не обов'язково повинен бути включений. Коли вікно відкрите, опалення в такому будинку автоматично зупиняється. Звичайно, нагрів також можна контролювати вручну при необхідності."

Пристрої Smart Home для більшої енергетичної відповідальності.
"Додатки до пристроїв у «розумних будинках» дозволяють користувачам відстежувати споживання енергії з плином часу. Вони також можуть отримати оцінку того, скільки вони платять за те, що вони використовували.
Поступово це вплине на поведінку споживачів і допоможе людям бути більш свідомими і, в кінцевому рахунку, відповідальними."

Посилання на матеріали інституту: https://www.fraunhofer.de/en.html - містить цілий ряд статей, які досліджують енергоефективність з різними підходами (по типу будинку / господарства, в залежності від фасадів, типу опалення і т.д.).

2. ДБН В.2.5-67:2013. http://dbn.co.ua/load/normativy/dbn/1-1-0-1018

3. Такий висновок не враховує, з одного боку, періоди більш тривалого перебування мешканця в квартирі (вихідні, свята, лікарняний), але це перекривається періодами відсутності (відпустка, поїздки).
В основі програмних рішень та пристроїв GreenHub лежать передові технології та принципи в сегменті "Інтернету речей" (IoT)
Зручність для забудовника
Спрощення
Комутаційний Модуль монтується всередині квартири біля входу в приміщення. Всі низьковольтні дроти, що заводяться у приміщення, зводяться до спеціальної розподільчої коробки, зв'язаної з КМ, що вирішує питання розводки.
Сам комутаційний Модуль монтується в стандартну 100-мм розподільну коробку, має з'єднання, що не можна переплутати. Тобто, його монтаж не потребує втручання спеціалістів та жодних додаткових витрат.
Зручність
Керуюча компанія отримує:
  • точні дані поквартирного споживання ресурсів;
  • дані будинкового споживання;
  • миттєві сповіщення про всі позаштатні ситуації у будинку.
Сумісність
GreenHub інтегрує у єдиний інтерфейс всі інші системи - відеонагляду, контролю доступу, тощо.
Задайте нам питання
Ми будемо раді надати Вам інформацію
та продемонструвати роботу системи
Прийшов час "розумних" технологій.

Зробіть Вашу пропозицію особливою
з GreenHub!